Audiobooki dla każdego

Kto nie lubi kryminałów? Nawet ci, którzy głośno się do tego nie przyznają, sięgają po te książki w ostatnim czasie zdobywające sobie licznych wielbicieli. Nowi autorzy podbijają rynek, który wydaje się nienasycony. Po modzie na kryminały skandynawskie, przyszła silna fala dobrych polskich kryminałów, które idealnie nadają się do zapełnienia czasu długiej podróży samochodem i budowania napięcia, które nie pozwoli nam zasnąć za kierownicą. Jeśli do tej pory nie poznaliśmy skandynawskich autorów kryminałów, sięgnijmy po klasyczny już hit ostatnich lat, trylogię „Millenium” przedwcześnie zmarłego Stiega Larssona w znakomitym wykonaniu Krzysztofa Gosztyły, słusznie uchodzącego za mistrza słowa czytanego. Przygody niepokornej Lisbeth Salander – genialnej hakerki, która jest w stanie w sieci zrobić wszystko, ale z trudnością radzi sobie z przeciwnościami dnia codziennego oraz wspierającego ją dziennikarza Mikaela Blomkvista nie bez powodu wciągnęły miliony czytelników na całym świecie.

Jaki audiobook do samochody wybrać z kryminalnej polskiej półki? Warto sięgnąć po kolejną trylogię, tym razem autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, jednego z najlepiej sprzedających się na świecie autorów z tego gatunku. Czytane przez Roberta Jarocińskiego „Uwikłanie”, „Ziarno prawdy” i „Gniew” to pozycje, które przyciągają nie tylko intrygą, ale też ironicznym spojrzeniem na współczesną polską rzeczywistość widzianą oczami prokuratora Teodora Szackiego.

Rodzice zachęcają swoje dzieci do tego, aby czytały jak największą ilość książek i nie ma wątpliwości, iż kolorowe okładki i ilustracje kuszą małych czytelników. Niekiedy jednak rodzic staje przed trudnym wyborem, a mianowicie: czy wybrać klasyczną książkę, dla swojego dziecka, czy może jednak lepiej książkę w postaci elektronicznej? Otóż posiadanie ebooka przez dziecko również ma wiele zalet i zanim wdrążymy naszego malucha w magiczny świat księżniczek, rycerzy i smoków, warto przeczytać o tym wszystkim, co dotyczy jakie książki elektroniczne dla najmłodszych czytelników.