Papier kontra wydania cyfrowe…

Technologia przewija się w każdej dziedzinie życia. Postęp widoczny jest na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej oraz naszych domach. Wpływ wzmożonego dostępu do sieci ma swoje plusy oraz minusy. Na co możemy narzekać? To chociażby ograniczony dostęp do dawnych hobby. Ranking komiksów wygląda ciekawie, ale zdobycie ulubionego wydania jest zdecydowanie za proste. Ludzie przyzwyczajają się łatwo do luksusu. W efekcie nie doceniają prostych spraw. Jeżeli wszystko jest takie łatwe, nie musimy się przecież nazbyt wysilać?

Oprócz samej cyfryzacji, rośnie też liczba zakupionych audiobooków, książek elektronicznych, a także muzyki. Z tego powodu cieszy się na pewno środowisko. Papier nie jest wykorzystywany tak często. Na maila wysyła się nawet umowy konsumenckie. Wszystko dociera do nas sprawnie oraz możliwie szybko.

Wśród odbiorców wzrosła również ogólna świadomość. Niegdyś wiele działań na komputerze było skomplikowanych, obecnie radzą sobie z nimi nawet seniorzy. Nikt nie ma kłopotu, aby wymienić jakie programy wchodzą w skład pakietu microsoft office. Każdy potrafi obsłużyć proste narzędzia edytorskie, przekonwertować plik albo też zresetować router.

Czy uzależnienie od sieci w takim stopniu jest dla nas korzystne? Zdaje się, że nie ma w nim niczego złego. Wszak to tylko pewnego rodzaju ułatwienie, z którego tak chętnie korzystamy. Osoby świadomie użytkujące sieci nie mają się czego obawiać. W przeciwieństwie do nadużywających możliwości dostępu, wbrew pozorom Internet nadal nie jest anonimową przestrzenią.