Jakich przyborów szkolnych potrzebuje dziecko?

Pójście do szkoły to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. Wiąże się to dla ucznia z ekscytacją i jednocześnie stresem, czasem też uczuciem lęku. Nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać i co może się wydarzyć. Bardzo ważne jest to, aby przygotować odpowiednio dziecko do szkoły, ze skompletowaniem wyprawki nie ma co zwlekać na ostatnią chwilę.

Lepiej zrobić to na spokojnie, wybrać się podczas wakacji na wspólne zakupy z dzieckiem do sklepu, aby kupić wszystkie potrzebne przybory szkolne.

Czego będzie potrzebować dziecko do szkoły?

Trudno wyobrazić sobie ucznia bez plecaka, jest on niezbędny. Dziecko potrzebuje tornistra dobrze usztywnionego i wyprofilowanego, aby wymuszał przybieranie wyprostowanej pozycji. Właściwie dobrany plecak nie zaburzy prawidłowego rozwoju kręgosłupa. Należy dobrać go do wieku i wzrostu dziecka. Do zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa dziecka nie może zabraknąć na plecaku elementów odblaskowych. Jako że w plecaku ucznia znajdzie się wiele przyborów szkolnych i szereg innych przedmiotów, to należy wybrać jak najlżejszy model, aby dziecko nie musiało codziennie zmagać się z dużym obciążeniem. Kolejną kwestią jest zakup piórnika: warto wybrać sztywniejszy, aby nie doszło do zniszczenia jego zawartości. W przypadku małych dzieci świetnie sprawdzają się piórniki wielokomorowe, w których znajdują się następujące przybory:
· pióro,
· korektor,
· ołówki,
· gumka do mazania,
· temperówka,
· linijka,
· ekierka,
· cyrkiel,
· flamastry,
· nożyczki,
· klej,
· taśma klejąca,
· kredki świecowe i ołówkowe.

Na tym jednak lista przyborów szkolnych do kupienia się nie kończy. Sporo rzeczy dziecko potrzebuje na plastykę: farby plakatowe i akwarelowe, pędzle, plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, kredki świecowe i ołówkowe. Nie może zabraknąć teczek lub segregatorów, do których dziecko będzie mogło włożyć wszystkie swoje prace i dodatkowe materiały dydaktyczne. Uczeń musi mieć też drugie śniadanie i coś do picia w szkole, dlatego trzeba wyposażyć go w odpowiednią śniadaniówkę i bidon. Na liście rzeczy do kupienia znajdują się też buty i strój sportowy na WF (najlepiej będzie nosić je w osobnym worku).