Przygody Jadzi Pętelki – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Jadzia Pętelka do tej pory zawładnęła wyobraźnią wielu małych dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego. Ta seria książeczek napisana jest naprawdę świetnie. Dziewczynka przeżywa małe przygody w swoim dziecięcym świecie, a nasze maluch na pewno mają szansę znaleźć tu odzwierciedlenie własnych problemów. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Czego najmłodsze dzieci mogą nauczyć się od Jadzi?

Wielu rodziców stara się bardzo intensywnie wspierać rozwój swoich dzieci. Dlatego też często kupowane są odpowiednie zabawki, ale również książeczki, które można poczytać maluchowi. Czy takie działania faktycznie coś dają? Jak najbardziej. Przede wszystkim czytanie dziecku pozwala mu o wiele szybciej rozwijać swoje zdolności poznawcze. Obserwacja świata to jednak nie wszystko. Cała nasza kultura opiera się na większych i mniejszych narracjach. Są nawet naukowcy, którzy mówią, że jest to nasza cecha ściśle biologiczna. Słuchając historii o przygodach sympatycznej bohaterki, dziecko uczy się budowania takich narracji, a więc mówienia o otaczającym świecie z własnej perspektywy. Poznaje też i włącza do swojego słownika nowe wyrażenia. To wszystko pomaga mu lepiej komunikować się z otaczającym światem i w dużym stopniu sprawia, że łatwiej będzie mu zdobywać nowe umiejętności w przyszłości. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę nie tylko na serię książeczek, ale również na grę edukacyjną dla najmłodszych dzieci, której główną bohaterką również jest Jadzia Pętelka.

Dlaczego tej książki nie powinno zabraknąć na półce?

Seria książeczek o Jadzi Pętelce https://tantis.pl/serie/jadzia-petelka-2515 ma swoje duże zalety, które sprawiły, że skutecznie przyciągnęła uwagę wielu rodziców i ich dzieci. Oprócz świetnie zbudowanej i idealnie dobranej do możliwości dziecka narracji są to również wspaniałe ilustracje. Dlaczego są one takie ważne? Możliwości utrzymania uwagi na jednej rzeczy są u małych dzieci wciąż mocno ograniczone. Piękne, kolorowe obrazki z całą pewnością są tu bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu nasz maluch będzie mógł się skupić na treści książeczki.